Něco pro maminky - aktivace pánevního dnaVe čtvrtek 7. března jsme si příjemně zacvičily my maminky, sešlo se nás celkem šest, z toho jedna maminka necelé dva měsíce po porodu a ještě jedna nastávající maminka, která se do Hořic teprve před měsícem přistěhovala a o to víc nás těší, že se díky našemu centru snadno seznámí s hořickými maminkami. Skupinka tak byla pro mě jako fyzioterapeutku velice zajímavá. Věnovaly jsme se aktivaci pánevního dna a cvičení proběhlo v učebně angličtiny pro nejmenší, která je velice útulná a v tomto počtu bylo i s dětmi cvičení velice příjemné. Během 30 minut jsme zvládly teorii i praktické cvičení, ve kterém mohou maminky pokračovat i doma, protože si s sebou odnesly pracovní list s poznámkami.

Po cvičení jsme se plynule přesunuly do velké herny, kam za námi přišli ještě dva další rodiče s dětmi. Setkání poté probíhalo formou volné herny, děti malovaly a tvořily a my dospělí plánovali, v jakém duchu se ponesou další setkání, která v závislosti na počasí budeme postupně přesouvat také ven. Moc nás těší, že se do činnosti RC Konvička chtějí zapojovat i další rodiče, velmi si jejich aktivity vážíme 😊.

Závěrem ještě doplním, že v aktivaci pánevního dna budeme postupně pokračovat, budu se snažit přidávat další cviky, aby se ani pravidelné návštěvnice nenudily a postupně se zaměříme i na rozestup břišních svalů. Vítané jsou samozřejmě i začátečnice, cvičení vždy na místě upravím tak, aby co nejvíce vyhovovalo všem.  Těším se na další setkání 😊. Za fotky děkujeme Kátě Burianové a Martě Vorlové :)                                                                           
                                                                                                                 Za RC Konvička Eva